A "Kismarosi Iparoskör templomi zászlója" restaurálásának III.b. (befejező) fázisa NKA pályázati támogatással

2018 novemberében -- nagyon szép kivitelezéssel -- elkészült a Kismarosi Sváb Muzeális Gyűjtemény "Kismarosi Iparoskör templomi zászlójá"-nak restaurálása.
Befejeződött ugyanis a nagy munka utolsó (III.b.)
fázisa is.

A III.b. restaurálási fázis főbb részei:

• az alátámasztással rögzített selyem szakadásainak varrókonzerválással történő rögzítése (a kreplin közé fércelt textil szakadásainak 4 mm sorközönkénti levarrogatása)
  • a zászlóhoz tartozó fémszálas rojt és bojt megerősítése, visszavarrása a restaurált középképpel együtt

A restaurálás a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) kettőszázötvenezer Ft-os pályázati támogatásával és jelentős saját anyagi erő bevonásával, Szederkényi Nikolett festő restaurátor művész munkájával valósult meg.

A teljeskörűen restaurált - középképeket is tartalmazó - templomi zászlót kiállítottuk az állandó kiállításunkon.

A restaurálás III.b. fázisának leírása a restaurálási dokumentációban található meg.

Kismarosi Sváb Muzeális Gyűjtemény