A "Kismarosi Iparoskör templomi zászlója" restaurálásának III.a. fázisa NKA pályázati támogatással

2017 novemberében elkészült a Kismarosi Sváb Muzeális Gyűjtemény "Kismarosi Iparoskör templomi zászlója" restaurálásának III.a. fázisa
(a kitisztított zászló-selyem két oldalának selyem kreplinnel történő alátámasztása varrókonzerválással).

A restaurálás a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) háromszázezer Ft-os pályázati támogatásával és saját anyagi erő bevonásával, Szederkényi Nikolett festő restaurátor művész munkájával valósult meg.

A korábbi II. fázisban restaurált középképet kiállítottuk az állandó kiállításunkon.

A zászló varrókonzerválással alátámasztott textilrészeit valamint egyéb kellékeit elcsomagolva tároljuk a hátralevő restaurálási fázis megvalósításáig.

A restaurálás III.a. fázisának leírása a restaurálási dokumentációban található meg.

Kismarosi Sváb Muzeális Gyűjtemény