A "Kismarosi Iparoskör templomi zászlója" restaurálásának II. fázisa NKA pályázati támogatással

2014 márciusában elkészült a Kismarosi Sváb Muzeális Gyűjtemény "Kismarosi Iparoskör templomi zászlója" restaurálásának II. fázisa
(a zászló kétoldalas középképének esztétikai kiegészítése).

A restaurálás a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) kétszázezer Ft-os pályázati támogatásával és saját anyagi erő bevonásával, Szederkényi Nikolett festő restaurátor művész munkájával valósult meg.

A restaurált középképet kiállítottuk az állandó kiállításunkon.
A zászló kitisztított és konzervált textilrészeit valamint egyéb kellékeit elcsomagolva tároljuk a hátralevő restaurálási fázisok megvalósításáig.

A restaurálás II. fázisának leírása a restaurálási dokumentációban található meg.

Kismarosi Sváb Muzeális Gyűjtemény