"1 %"-os FELAJÁNLÁS a KISMAROSI FALUMÚZEUM ALAPÍTVÁNY részére

Kedves Múzeumlátogatók!
Kedves Barátaink!

A 2017. évi adóbevallásuk során kérjük, hogy támogassák a Kismarosi Falumúzeum Alapítvány
-- amely a Kismarosi Sváb Muzeális Gyűjteményt (korábban: Kismarosi Falumúzeum) gondozza -- tevékenységét a befizetett adójuk 1 %-val kapcsolatos nyilatkozattal.

Az 1992-ben alapított Kismarosi Falumúzeum Alapítvány a község néprajzi és helytörténeti gyűjteményét 25 éve folyamatosan gondozza, bővíti, állandó és időszaki kiállításokon bemutatja és dokumentálja.

Jelentős tevékenységünk továbbá a műtárgyak védelme, restaurálása, fotó-digitalizálási és digitális retusálási feladatok, tárlatvezetések, helytörténeti előadások, múzeumpedagógiai foglalkozások a kismarosi általános iskola tanulóinak, kutatószolgálat. E tevékenységeket ellátó munkatársaink önkéntes munkában dolgoznak. Tevékenységünkkel kapcsolódunk mind a helyi témákhoz, eseményekhez, mind pedig az országos szakmai programokhoz is.

Legérdekesebb műtárgyainkról készült fényképek és a tárgyleírások megtekinthetők a MúzeumDigitár Internetes múzeumi bemutató rendszerben.
A múzeum látogatottsága folyamatosan nő (évente közel 3000 látogató).

A 2017. év kiemelkedő tevékenységei:

• a január 13-15-i kismarosi „malenkij robot” rendezvényekhez közreműködőként jelentős mennyiségű és minőségű munkával való hozzájárulás (pl. az elhurcoltak digitalizált portréfotóinak retusálása, az írásos dokumentumok szkennelése, digitalizálása, tárgy- és dokumentumlisták összeállítása, a kiállításhoz fotóanyag és a múzeumi tárgyak/dokumentumok biztosítása, stb.);
  • "Kismaros temploma 190 éves" c. nagyméretű időszakos kiállítás megrendezése;
  • a "Kismaros betelepült őslakossága vallási és köznapi életének bemutatása" c. német-magyar nyelvű dupla hang-CD újabb kiadása;
  • "Kismaros „Kismarosi iparoskör templomi zászlója” restaurálásának folytatása;
  • TV-felvétel a múzeumban a „Hazahúzó” műsor részére

A Kismarosi Falumúzeum Alapítvány adószáma:
 19185428-1-13

A nyilatkozathoz szükséges nyomtatvány a Kismarosi Sváb Muzeális Gyűjtemény honlapján letölthető az alábbi helyről:

1 %-os felajánlások a Kismarosi Falumúzeum Alapítvány részére

Kérjük, hogy – a falunk néprajzi, kulturális, vallási, stb. hagyományainak megőrzése érdekében – támogassa alapítványunk nemes céljait !

1 %-os rendelkezéseiket és egyéb adományaikat előre is köszöni