"1 %"-os ADOMÁNYOK a KISMAROSI FALUMÚZEUM ALAPÍTVÁNY részére

Kedves Múzeumlátogatók!
Kedves Barátaink!

A 2014. éves adóbevallásuk során kérjük, hogy támogassák a Kismarosi Falumúzeum Alapítvány (amely a Kismarosi Sváb Muzeális Gyűjteményt [korábban: Falumúzeum] gondozza) tevékenységét a befizetett adójuk 1 %-val kapcsolatos nyilatkozattal.

Az 1992-ben alapított Kismarosi Falumúzeum Alapítvány a község néprajzi és helytörténeti gyűjteményét folyamatosan gondozza, bővíti, bemutatja és dokumentálja, továbbá időszakos kiállításokat is rendez. Az önkéntes munkában dolgozó munkatársaink rendszeresen biztosítanak tárlatvezetést.  Ezen kívül jelentős műtárgy-restaurálási ill. fotó-digitalizálási és digitális retusálási feladatokat is megold.

A látogatottság folyamatosan nő (évente több mint 2500 látogatót, ezen belül nagyszámú iskolai és egyéb látogatócsoportot fogadunk).
Rendszeresek még a helytörténeti előadásaink és időszakos fotókiállításaink is. 2011 tavaszától – a kismarosi általános iskolával közösen – múzeumpedagógiai foglalkozásokat tartunk az alsó és felső tagozatos gyermekeknek.

2014-ben már 21. éve gondozza az Alapítványunk
a Kismarosi Sváb Muzeális Gyűjteményt.

Saját programokkal ("Kismarosi történelmi séta", rendkívüli nyitva tartás, speciális tárlatvezetések, stb.) bekapcsolódtunk az országos múzeumi rendezvényekbe (Tájházak Napja, Múzeumok Őszi Fesztiválja, Ars Sacra Fesztivál)

A Kismarosi Falumúzeum Alapítvány adószáma:

19185428-1-13

A nyilatkozathoz szükséges nyomtatvány letölthető az alábbi helyről:
1 %-os adományok a Kismarosi Falumúzeum Alapítvány részére

Kérjük, hogy – a falunk néprajzi, kulturális, vallási, stb. hagyományainak megőrzése érdekében – támogassa alapítványunk nemes céljait !

1 %-os rendelkezéseiket és egyéb adományaikat előre is köszöni a